Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów tworzą ludzie, których łączy pasja kolekcjonowania kaktusów i sukulentów, i którzy pragną poszerzać swoją wiedzę dotyczącą tych roślin, dzielić się swoimi doświadczeniami w uprawie, pozyskiwać rzadkie gatunki kaktusów i sukulentów oraz propagować kaktusowe hobby.

Aby być członkiem naszego oddziału nie musisz być mieszkańcem Wrocławia czy woj. dolnośląskiego. Możesz mieszkać w Białymstoku lub Chicago. Nie musisz też znać się na kaktusach - jeśli będziesz chciał - dowiesz się wszystkiego o nich od nas. Nie jesteś zdecydowany, czy kaktusowe hobby to coś dla Ciebie? - łatwo się przekonasz przychodząc na nasze zebranie. Może jest po prostu tak, że chciałbyś zostać członkiem PTMK, tylko jeszcze sam o tym nie wiesz?

Jak się zapisać do naszego oddziału?
krok 1: Skontaktuj się z sekretarzem oddziału - telefonicznie 071-330-23-54 lub mailem tnycz@interia.pl.
krok 2: Dostajesz deklarację członkowską, którą wypełniasz i odsyłasz na adres sekretarza oddziału.
krok 3: Opłacasz składkę członkowską - roczną lub półroczną - na konto PTMK lub uiszczasz ją na pierwszym zebraniu.
I już jesteś członkiem PTMK - Oddział Wrocław!

Składka członkowska roczna wynosi 50 zł (normalna) i 30 zł (ulgowa - przysługująca młodzieży uczącej się do lat 25, emerytom i rencistom). Wpisowe wynosi 20 zł. W ramach wpisowego nowy członek otrzymuje książkę "Kaktusy dla początkujących" Informacja o książce.... Składki można wpłacić w dwóch ratach półrocznych.

Dlaczego warto się do nas zapisać?
1. Masz dostęp do literatury w języku polskim, angielskim, czeskim dostępnej w naszej bibliotece, jak również do tej znajdującej się w posiadaniu członków naszego oddziału.
2. Możesz zdobyć rzadkie kaktusy, często nie do nabycia nawet w wyspecjalizowanych firmach kaktusowych.
3. Masz możliwość oglądania kolekcji naszych członków, przyjrzenia się z bliska kaktusom, które dotychczas widziałeś na zdjęciach, albo nie widziałeś wcale.
4. Możesz uczestniczyć w wielu oddziałowych wycieczkach do Republiki Czeskiej i podziwiać tamtejsze kolekcje. Takie kaktusowe rajdy urządzamy conajmniej kilka razy w roku. Dla niewtajemniczonych: Czechy są tym w kaktusiarstwie, czym Brazylia w piłce nożnej.
5. W ramach składki członkowie naszego Oddziału otrzymują czasopismo "Świat kaktusów" oraz biuletyn "Kaktus Express".
6. Zyskujesz dostęp do nasion oferowanych indywidualnie przez naszych członków.
7. Możesz nawiązać kontakty z ludźmi (w Polsce i zagranicą), którzy mają podobne upodobania kaktusowe co i Ty, i którzy są często specjalistami w interesujących Cię rodzajach kaktusów.
8. Możesz wysłuchać wielu ciekawych prelekcji i wykładów zarówno na temat uprawy kaktusów jak i ich naturalnego środowiska, w którym żyją (czyli opowieści, zdjęcia i filmy z dalekich krajów).
9. Możesz uczestniczyć w ogólnopolskich imprezach kaktusowych.
10. Jeśli Cię stać, to będziesz mógł pojechać w towarzystwie innych kaktusiarzy, do ojczyzny kaktusów, na prawdziwe kaktusowe safari, czego sobie i wszystkim życzymy !

Zebrania naszego oddziału odbywają się w Ogrodzie Botanicznym (sala konferencyjna w budynku E-4, wejście od ulicy Świętokrzyskiej) w każdą DRUGĄ niedzielę miesiąca - z wyjątkiem lipca i sierpnia - o godz. 15.

edytor czasopisma Kaktusy i Inne, Wrocław, 2004
modyfikacja, listopad 2008